"Wielkanoc z PCK" - Zbiórka żywności i chemii gospodarczej dla potrzebujących

DRODZY RODZICE

W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi PCK zwraca się z apelem o pomoc i wsparcie w organizacji paczek dla potrzebujących.

Jak co roku mobilizowane są siły aby móc choć w części zaspokoić potrzeby wszystkich, którzy  zwracają się o pomoc. Niestety chętnych przybywa, a możliwości skutecznie ogranicza panująca sytuacja epidemiologiczna oraz wszelkie utrudnienia z tym związane.

PCK zwraca się zatem z prośbą o zorganizowanie na terenie przedszkola zbiórki żywności -najchętniej:

• słodycze,
  • kawa,
  • miód,
  • kakao,
  • barszcz biały i żurek instant lub w kartonie,
  • dania gotowe,
  • owoce i warzywa w puszce lub słoiku,
  • konserwy mięsne i rybne,
  • olej i inne artykuły, które nie muszą być przechowywane w warunkach chłodniczych;
  • chemia gospodarczej (proszki i płyny do prania, środki myjące, artykuły higieniczne, ręczniki).

Większość podopiecznych to osoby nie mające warunków do przygotowywania posiłków - mąka zatem jest często bezużyteczna...) Każda ilość będzie mile widziana i z każdej będziemy niezwykle wdzięczni. Mamy nadzieję, że wspólnie uda się wspomóc wszystkich tych, którzy często przeżywają Święta w samotności, chorobie i lęku o następny dzień.

Zbiórka rozpocznie się 8 marca i potrwa do 24 marca 2021 r. w przedszkolu głównym oraz w oddziałach bez żywienia.

Koordynatorzy:

Budynek główny - Edyta Kurzak – Nauczyciel gr VI "Misie"

e-mail: misie6.przedszkole148@gmail.com

Oddziały bez żywienia - Wioleta Niedużak – Nauczyciel gr II "Skrzaty"

e-mail: grupa2skrzaty@o2.pl