WARSZTATY CZYTELNICZE W GRUPIE "MOTYLKÓW"

18.09 gościliśmy w naszej grupie przedstawicieli Fundacji Burza Mózgów - pana Łukasza Dębskiego - autora książek dla dzieci i dorosłych oraz twórczynię warsztatów topograficznych panią Annę Kaszubę-Dębską - malarkę, graficzkę, ilustratorkę, autorkę książek i filmów animowanych czyli pomysłodawców i twórców projektu „Biblioteka Przedszkolaka”. Jego celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych poprzez wspólnie czytanie z babcią i dziadkiem.
     Od Fundacji otrzymaliśmy minibibliotekę - piękny biały kuferek z kartami pracy, kreatywnymi materiałami dla dzieci oraz 10 pozycjami współczesnej literatury dla dzieci.
      Nasi goście przeprowadzili z dziećmi warsztaty plastyczno - topograficzne. Pod koniec zajęć zaprosiliśmy do nas babcię Basię, która przeczytała dzieciom jedną z pięknych bajek z kuferka. Zajęcia były bardzo ciekawe i podobały się dzieciom!
    Wokół każdej z książek z kuferka na przestrzeni roku będą odbywać się w naszej grupie spotkania czytankowe z babcią i dziadkiem oraz warsztaty plastyczno-typograficzne prowadzone przez panią Kasię. Podczas kolejnych zajęć dzieci będą realizowały karty pracy, tworząc własną spersonalizowaną książkę.

Serdecznie zapraszamy babcie i dziadków dzieci z grupy „Motylków”
do czytania bajek w ramach spotkań czytankowych.