Strona głowna  /  O nas

O przedszkolu      Nasza oferta      Kadra

Samorządowe Przedszkole nr 148 jest placówką 8 oddziałową.

Funkcję dyrektora przedszkola pełni Bożena Walczak, a wicedyrektora Barbara Ładuniuk.

Przedszkole czynne jest przez cały rok szkolny od poniedziałku do piątku w godz.
od 6:00 - 17:00 (z wyjątkiem przerw ustalonych z organem prowadzącym).

Znajduje się w centrum pełnego zieleni osiedla, z dala od ruchliwych tras komunikacyjnych i miejskiego hałasu.

Mieści się w jednopiętrowym budynku, do którego przylega duży, zadbany ogród wyposażonyw sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu.

Dzieci bawią się i uczą w przestronnych, kolorowych i funkcjonalnie urządzonych salach, wyposażonych w liczne zabawki i pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb i zainteresowań dzieci.

W budynku głównym mieści się 6 oddziałów. Każda grupa prowadzona jest od maluszków do zerówki przez te same dwie nauczycielki.

Przedszkole posiada 2 oddziały bez żywienia dla dzieci 3 - 6 letnich mieszczące się na os. Tysiąclecia 86 (w budynku obok kościoła w Mistrzejowicach).
Zajęcia odbywają się tam w godz. 8:00 - 14:00

Foto Galeria

Nasza oferta

Zapewniamy:

• ciepłą, rodzinną atmosferę, życzliwość i partnerstwo w kontaktach z dziećmi,
  • profesjonalną, kochającą kadrę,
  • bogatą ofertę edukacyjną - nowoczesne programy, ciekawe formy zająć,
  • aktywny kontakt z przyrodą, światem sztuki, muzyki, tańca, literatury, teatru,
  • naukę przez interaktywną zabawę, ruch, spacery i wycieczki,
  • rozwijanie dziecięcych zainteresowań i zdolności, inspirację do twórczości w każdej dziedzinie,
  • fachową pomoc dzieciom w przezwyciężaniu trudności,
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych,
  • nowoczesną bazę lokalową i dydaktyczną,
  • zdrowe, smaczne i urozmaicone posiłki.

Rodzicom oferujemy:

• współpracę w atmosferze życzliwości i partnerstwa,
  • wsparcie w procesie wychowania, profesjonalną pomoc nauczycielek i specjalistów,
  • rzetelną informację o postępach w rozwoju i ewentualnych trudnościach dziecka,
  • uczestnictwo we wspólnych z dziećmi i nauczycielkami zabawach i zajęciach,
  • bogatą ofertę imprez uroczystości i spotkań okolicznościowych.

Promujemy:

• osiągnięcia dzieci w środowisku
  • zdrowy styl życia
  • kulturę bycia
  • prawa dziecka

Nasza kadra

Nasza kadra pedagogiczna to 14 nauczycielek posiadających pełne kwalifikacje zawodowe, szeroką wiedzę i umiejętności pedagogiczne.

W przedszkolu zatrudniona jest nauczycielka gimnastyki korekcyjnej oraz katechetka - siostra Rafaela.

W przedszkolu zatrudnionych jest 16 pracowników administracyjno - obsługowych.

Opiekę logopedyczną nad dziećmi sprawuje
mgr Anna Błądek - Muzyk.

Współpracuje z nami psycholog - mgr Beata Żurawel z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 4 Filia w Mistrzejowicach, mieszczącej się na os. Złotego Wieku 36.

Nasze nauczycielki:

• są kompetentne, twórcze i kreatywne,
  • są cierpliwe, wyrozumiałe, serdeczne i życzliwe dzieciom i rodzicom,
  • ustawicznie pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności pedagogiczne,
  • pracują nowoczesnymi metodami, uznawanymi za najkorzystniejsze dla rozwoju dziecka,
  • poznają dzieci, ich potrzeby i aktualny poziom rozwoju,
  • mobilizują do pokonywania trudności, w każdej chwili służą wsparciem i fachową pomocą,
  • akceptują dzieci takimi, jakie są, wszystkie są jednakowo ważne i kochane,
  • wzmacniają w dzieciach poczucie własnej wartości, wiarę w siebie,
  • dostarczają wzorów pozytywnych zachowań emocjonalnych i społecznych:
    sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych, panowania nad emocjami, pokojowego rozwiązywania konfliktów,
  • wykorzystują każdą sytuację do przekazywania uniwersalnych wartości i wynikających z nich zasad moralnych, dostarczając dzieciom wiedzy, przeżyć i doświadczeń oraz dając wzór własnym postępowaniem.

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-04