TURNIEJ O PUCHAR MARCINA GORTATA

W dniu 19 marca 2022 r. dzieci z grupy "Biedroneczek", "Misiów" oraz "Motylków" brały udział w "Turnieju o Puchar Marcina Gortata dla przedszkolaków Wiosna 2022”, którego celem było promowanie sportu wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Jego organizatorami była Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Krakowie, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Maximus oraz Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice.

Na sali gimnastycznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata spotkały się przedszkolaki z trzech mistrzejowickich przedszkoli oraz najmłodsi zawodnicy Szkoły sztuk walki „Maximus”, aby wspólnie bawić się w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach. Dzieci miały okazję sprawdzić swoją siłę w konkurencji „Przeciąganie liny” oraz szybkość i umiejętność współpracy w zabawie sportowej „Nie wpadnij w bagno”. Podczas zmagań z przedszkolakami z innych przedszkoli, nasi wychowankowie bardzo angażowali się w każdą konkurencję, dopingowane głośno przez kolegów, nauczycielki oraz p. dyrektor. Było dużo emocji i wielka radość po każdej wygranej konkurencji.

Po zawodach dzieci obejrzały również pokaz umiejętności najmłodszych zawodników ze Szkoły  sztuk walki „Maximus”, a ich umiejętności nagrodziły gromkimi brawami. Na zakończenie turnieju wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i słodką niespodziankę, a p. dyrektor odebrała z rąk Przewodniczącego Rady Dzielnicy XV – Marka Hohenauera, puchar za zajęcie I miejsca w turnieju.

Gratulujemy!

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałą postawę sportową oraz zaangażowanie, które przełożyły się na zdobycie I miejsca, a rodzicom za umożliwienie dzieciom udziału w turnieju.