Menu
Strona głowna  /  Wydarzenia

 

 

RELACJE Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

 

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO NASZEJ
GALERII

 

 

Wydarzenia

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-29 20:32:26

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-19 11:08:45

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-29 20:11:37

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-29 20:10:20

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-03 21:13:14

A ty zimo uciekaj za górkę, za las.
I nie marudź, nie zwlekaj. 

Już na wiosnę czas!

 

WITAJ WIOSNO!

21 marca ubrane na zielono przedszkolaki pożegnały zimę i powitały pierwszy dzień wiosny. W tym dniu w każdej z grup czekało na dzieci wiele niespodzianek. Radosne pląsy, śpiewanie wiosennych piosenek, rozwiązywanie zagadek oraz zabawy i pochód z Marzanną i Gaikiem, wprowadziły wszystkich w wiosenny nastrój.

 

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII GRUPOWYCH

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-04-03 22:10:02

   

     W dniu 19 marca 2022 r. dzieci z grupy "Biedroneczek", "Misiów" oraz "Motylków" brały udział w "Turnieju o Puchar Marcina Gortata dla przedszkolaków Wiosna 2022”, którego celem było promowanie sportu wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Jego organizatorami była Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Krakowie, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Maximus oraz Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice.

     Na sali gimnastycznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata spotkały się przedszkolaki z trzech mistrzejowickich przedszkoli oraz najmłodsi zawodnicy Szkoły sztuk walki „Maximus”, aby wspólnie bawić się w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach. Dzieci miały okazję sprawdzić swoją siłę w konkurencji „Przeciąganie liny” oraz szybkość i umiejętność współpracy w zabawie sportowej „Nie wpadnij w bagno”. Podczas zmagań z przedszkolakami z innych przedszkoli, nasi wychowankowie bardzo angażowali się w każdą konkurencję, dopingowane głośno przez kolegów, nauczycielki oraz p. dyrektor. Było dużo emocji i wielka radość po każdej wygranej konkurencji.

      Po zawodach dzieci obejrzały również pokaz umiejętności najmłodszych zawodników ze Szkoły  sztuk walki „Maximus”, a ich umiejętności nagrodziły gromkimi brawami. Na zakończenie turnieju wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i słodką niespodziankę, a p. dyrektor odebrała z rąk Przewodniczącego Rady Dzielnicy XV – Marka Hohenauera, puchar za zajęcie I miejsca w turnieju.

Gratulujemy!

   Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałą postawę sportową oraz zaangażowanie, które przełożyły się na zdobycie I miejsca, a rodzicom za umożliwienie dzieciom udziału w turnieju.

 

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-22 18:00:58

 

 

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII GRUPOWYCH

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-02-27 09:47:06


komentarzy: (0)
data dodania: 2022-01-03 21:11:01

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-13 21:28:02

ZAPRASZAMY DO GALERII GRUPOWYCH

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-09 09:47:23

 

 

ZAPRASZAMY DO GALERII GRUPOWYCH

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-11-29 23:40:14


 

    20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Przedszkolaka.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od wspólnego śniadania w postaci bogatego  “szwedzkiego stołu”, podczas którego dzieci mogły wybrać to, na co mają ochotę. Gdy nasze brzuchy były już pełne nadszedł czas na przygotowane przez wychowawców atrakcje.

    Podczas tego wyjątkowego święta w poszczególnych grupach czekało na dzieci wiele niespodzianek. Mogły uczestniczyć w zabawach z klaunem, zabawach z chustami animacyjnymi, z balonami, zabawach ruchowych, tańcach i konkursach. Przechodząc koło sal słuchać były śmiechy i śpiewy radosnych przedszkolaków.

   Dzień zakończył się rozdaniem medali, balonów i lizaków, a każde dziecko wyszło z przedszkola z ogromnym uśmiechem. 

 

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

 

 

 Skrzaty     Krasnoludki    Pszczółki    Motylki     Biedroneczki     Misie   

 

Słoneczka     Kangurki 

    

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-01 17:57:30

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-15 19:29:49

 

     

 

       W tym roku nasze przedszkole, po raz pierwszy, wzięło udział w ogólnopolskim  projekcie „Aniołkowe Granie”. Celem projektu jest pomoc dzieciom objętych pieczą zastępczą oraz szerzenie informacji o tym sposobie opieki. W ogólnopolskiej akcji wzięło udział 110 placówek oświatowych, a nasze przedszkole były jedynym, z Krakowa.

     W ramach akcji został nawiązany kontakt z wybraną rodziną zastępczą, a następnie zorganizowaliśmy „Świąteczny koncert charytatywny”, w ramach którego zgromadziliśmy fundusze na potrzebne rzeczy. Dzięki zaangażowaniu dzieci i wychowawców oraz finansowego wsparcia rodziców i pracowników przedszkola udało się zgromadzić 756 zł. Za te fundusze zostały kupione komplety pościeli i prześcieradeł, upominkidla czworga dzieci oraz kosz owoców dla całej rodziny. 

  Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i cieszę się, ze wspólnie mogliśmy pomóc innym.

                                                                                                       Aleksandra Komońska

 

 

 

Podziękowanie od rodziny

 

 

Szanowni Państwo,

     Chciałam serdecznie podziękować w imieniu całej naszej rodziny za piękne prezenty dla dzieci. Kuba był zachwycony pościelą ze Star Wars, a nawet w ten sam dzień zdążył zmienić pościel na nową. Tamarka jest zachwycona klockami Lego z Krainy Lodu, którymi bardzo chętnie się bawi układając różne historie i przygody z Elsa.  Bardzo dziękujemy również za owoce zamiast słodyczy, które dzieciaki chętnie jedzą.

     Jeszcze raz chciałam wszystkim Państwu serdecznie podziękować za pomoc i okazane serce!

                                                                                            Z wyrazami szacunku,

                                                                                          Małgorzata Staniszewska

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-27 23:10:26

 

   W styczniu w naszym przedszkolu odbył się Konkurs kolęd on-line, w którym wzięło udział 17 uczestników. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, propagowanie działalności twórczej, rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci oraz budzenie wiary we własne możliwości.

     Uczestnicy zaprezentowali utwory z różnego repertuaru, nie zabrakło tradycyjnych kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych. Niestety ze względu na reżim sanitarny forma konkursu była przeprowadzona drogą elektroniczną. Mimo to na nagraniach było widać duże zaangażowanie dzieci oraz rodziców, za co bardzo dziękujemy. Po przesłuchaniu zgłoszeń i wyłonieniu zwycięzców pani dyrektor wszystkim uczestnikom wręczyła dyplomy oraz nagrody.

Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie bardzo serdecznie gratulujemy. 

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-13 20:23:02

 

Miesiąc grudzień w naszym przedszkolu to czas, kiedy słowo "tradycja", to jedno z najważniejszych słów.

 

     Tradycyjnie razem z dziećmi  przygotowujemy ozdoby na choinkę, tradycyjnie pracujemy nad gwiazdkową niespodzianką dla rodziców, tradycyjnie słuchamy kolęd i pastorałek, tradycyjnie uczymy się tekstu jasełkowego przedstawienia. Jak tradycja  każe wszyscy razem ubieramy choinkę, zasiadamy do świątecznie nakrytego stołu, dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Tak jest co roku. Nawet tak trudna sytuacja, jaka jest obecnie, nie zmieniła naszych tradycji. No może troszeczkę…

 

     Tradycyjnie w każdej sali pojawiły się świąteczne dekoracje i kolorowa, pięknie przystrojona wspólnie z dziećmi choinka. Wiele radości sprawiło naszym przedszkolakom sklejanie łańcucha z barwnych paseczków. Łańcuch koniecznie musiał być, bo przecież zatrzymuje w domu szczęście...      

 

     Dzieci, jak co roku, cierpliwie i starannie przygotowały także prezenty oraz piękne kartki świąteczne, a w nich najlepsze życzenia dla bliskich.   

    Przedszkolaki brały również udział w warsztatach, na których przygotowały bombkę ze swoim imieniem. Z zapałem i wielkim skupieniem pokrywały choinkową ozdobę białą farbą. Magiczną chwilą było posypywanie jej srebrnym brokatem, bowiem wszystko,  co się srebrzy i złoci zapewnia bogactwo i dostatek w nadchodzącym roku.   

 

    Tradycyjnie powinnyśmy jeszcze zaprosić rodziców i dziadków na jasełkowe przedstawienie. Dla dzieci zawsze jest to wielkie przeżycie i święto, gdy mogą gościć swoich bliskich w przedszkolu. W tym roku nie było to niestety możliwe. Jednak „wespół zespół” poradziliśmy  sobie z problemem i wymyśliliśmy, że nakręcimy dla rodziców krótki filmik z przygotowanego specjalnie na tę okazję świątecznego występu. 

     Dzieci nauczyły się wierszy, pastorałek i kolęd oraz świątecznych tańców i instrumentacji, a rodzice przygotowali piękne stroje. W przedszkolu pojawiły się gwiazdki, aniołki, pastuszkowie oraz Święta Rodzina. Potem tylko "filmowy klaps" i przedstawienie było gotowe. Okazało się, że nasze przedszkolaki to bardzo zdolni aktorzy, wkładający całe serce w odtwarzane role. Tym sposobem, każda rodzina naszych przedszkolaków mogła obejrzeć, przesłane na pocztę mailową, nagranie świątecznego przedstawienia. Może seans odbył się przy blasku świec po Wigilii i były łzy wzruszenia oraz ciepły uśmiech na twarzy?

 

     Tradycyjnie przed samymi świętami nasze stoliki zamieniły się w jeden długi, pięknie nakryty stół, na którym znalazły się świąteczne obrusy, stroiki, świeczniki i potrawy wigilijne, a w tle melodzie kolęd. Kochane panie kucharki przygotowały dla dzieci uroczysty obiad wg zwyczaju: coś z ogrodu, z lasu, pola i wody… Przedszkolaki z opłatkiem w rękach złożyły sobie świąteczne życzenia i zasiadły do stołu spróbować wigilijnych potraw. Każdy starał się zjeść wszystko z talerza. Wszystkie potrawy były pyszne! Po posiłku wspólne kolędowaliśmy przy blasku choinki.

      Było uroczyście, wzruszająco i bardzo świątecznie. Szkoda, że Święta Bożego Narodzenia są tylko raz w roku...

 

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII GRUPOWYCH

 

Biedroneczki     Pszczółki    Krasnoludki     Słoneczka

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-30 00:44:02

 

"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,

 Wszystkie dzieci na Niego czekają."

 

 

      W czwartek 3 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Świętego Mikołaja. Już od samego rana, przedszkolaki nasłuchiwały dzwonka Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia, dzieci były ubrane w czerwone, mikołajowe czapki. Długo wyczekiwany gość w końcu przybył do naszego przedszkola. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Wydarzenie uświetniło wspólne zdjęcie oraz wręczenie przez Mikołaja paczek z prezentami. W to czwartkowe przedpołudnie na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość. Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.

 

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

 

 

MIKOŁAJOWE PRACE PLASTYCZNE

 

Słoneczka     Biedroneczki     Skrzaty     Kangurki     Motylki     Krasnoludki     Pszczółki     Misie

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-06 22:44:25