Napisz do nas: p148@mjo.krakow.pl
Samorządowe Przedszkole nr 148

Wydarzenia

 

 

RELACJE Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

 

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO NASZEJ
GALERII

 

 

POWITANIE WIOSNY

A ty zimo uciekaj za górkę, za las.
I nie marudź, nie zwlekaj. 

Już na wiosnę czas!

 

WITAJ WIOSNO!

21 marca ubrane na zielono przedszkolaki pożegnały zimę i powitały pierwszy dzień wiosny. W tym dniu w każdej z grup czekało na dzieci wiele niespodzianek. Radosne pląsy, śpiewanie wiosennych piosenek, rozwiązywanie zagadek oraz zabawy i pochód z Marzanną i Gaikiem, wprowadziły wszystkich w wiosenny nastrój.

 

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII GRUPOWYCH

 

TURNIEJ O PUCHAR MARCINA GORTATA

   

     W dniu 19 marca 2022 r. dzieci z grupy "Biedroneczek", "Misiów" oraz "Motylków" brały udział w "Turnieju o Puchar Marcina Gortata dla przedszkolaków Wiosna 2022”, którego celem było promowanie sportu wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Jego organizatorami była Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Krakowie, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Maximus oraz Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice.

     Na sali gimnastycznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata spotkały się przedszkolaki z trzech mistrzejowickich przedszkoli oraz najmłodsi zawodnicy Szkoły sztuk walki „Maximus”, aby wspólnie bawić się w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach. Dzieci miały okazję sprawdzić swoją siłę w konkurencji „Przeciąganie liny” oraz szybkość i umiejętność współpracy w zabawie sportowej „Nie wpadnij w bagno”. Podczas zmagań z przedszkolakami z innych przedszkoli, nasi wychowankowie bardzo angażowali się w każdą konkurencję, dopingowane głośno przez kolegów, nauczycielki oraz p. dyrektor. Było dużo emocji i wielka radość po każdej wygranej konkurencji.

      Po zawodach dzieci obejrzały również pokaz umiejętności najmłodszych zawodników ze Szkoły  sztuk walki „Maximus”, a ich umiejętności nagrodziły gromkimi brawami. Na zakończenie turnieju wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i słodką niespodziankę, a p. dyrektor odebrała z rąk Przewodniczącego Rady Dzielnicy XV – Marka Hohenauera, puchar za zajęcie I miejsca w turnieju.

Gratulujemy!

   Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałą postawę sportową oraz zaangażowanie, które przełożyły się na zdobycie I miejsca, a rodzicom za umożliwienie dzieciom udziału w turnieju.

 

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII