ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

Dnia 9 listopada 2018 r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji  odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej  pod hasłem „Kocham Cię Polsko”. Wagę uroczystości podkreślała piękna dekoracja przedszkola oraz galowe i w barwach narodowych stroje dzieci. Nasze przedszkolaki z dumą nosiły na sercu przygotowane na tę okazję kokardy narodowe. Na uroczystości gościliśmy również przedstawicieli Rodziców oraz cały personel przedszkola.

Przedszkolaki zaprezentowały na scenie wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej.  Mieliśmy okazję usłyszeć utwory: „Płynie Wisła, płynie”, „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Szara piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie” oraz „Symbole Polski”. Nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy „Kangurków” odśpiewały fragment „Mazurka Dąbrowskiego”, a  starszaki z grupy „Motylków” zaprezentowały piękny układ ruchowy z biało-czerwonymi pomponami do piosenki „Kocham cię Polsko”.

Pani Dyrektor, dziękując dzieciom za wspaniałe występy, podkreśliła wielką rolę pieśni patriotycznej jako ważnej lekcji historii i patriotyzmu oraz świadectwa bohaterstwa naszych rodaków. Zaprosiła również do wspólnej recytacji wiersza „Kto ty jesteś?” i zaśpiewania piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Na pamiątkę dzieci otrzymały książeczki o tematyce patriotycznej.

Nasze przedszkole włączyło się również w akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowaną przez Ministra Edukacji Narodowej. O godzinie 11.11, w łączności z tysiącami przedszkolaków i uczniów w kraju i za granicą, odśpiewaliśmy wspólnie z dumą i powagą całe cztery zwrotki hymnu narodowego!

Było uroczyście, radośnie i wzruszająco. Dzień ten na pewno długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. KOCHAMY CIĘ POLSKO!