Strona głowna  /  Galeria

"WYDARZENIA"

data dodania: 2019-04-01

data dodania: 2019-04-01

1 marca 2019 dzieci z naszego  przedszkola pojechały do TAURON - Areny na Cavaliadę. Przedszkolaki miały możliwość pozna nia sportu jeździeckiego oraz obserwacji przygotowań do popołudniowych zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody. Miały okazję podziwiać piękne, rasowe konie i obserwować ujeżdżających je dżokejów. Dzieci zwiedziły również z przewodnikiem teren Targów, gdzie oglądały sprzęt i odzież jeździecką, wyposażenie stajni, środki do pielęgnacji koni oraz witaminy i pasze dla koni, a także dowiedziały się, czym jest przyjaźń człowieka z koniem. Naszym przedszkolakom bardzo podobała się impreza i zadeklarowały chęć nauki jazdy na koniu w przyszłości.

data dodania: 2019-03-19

data dodania: 2019-03-19

Dnia 8 listopada, w przeddzień 100-lecia Odzyskania Niepodległości, dzieci i nauczycielka z najmłodszej grupy "Kangurków" zaprosiły Rodziców i Panią Dyrektor na zajęcia otwarte przeprowadzone w związku ze zbliżającą się rocznicą. W porannej części zajęć przedszkolaki dobrze poznały godło Polski. Nabytą wiedzę wykorzystały natomiast w drugiej części, przeprowadzonej wspólnie z rodzicami. Zadaniem dzieci było wykonanie orła techniką origami z kółek. Zarówno dzieci jak i rodzice doskonale poradzili sobie z zadaniem. Mimo, że wszystkie prace wykonane zostały według instrukcji, nie były takie same. Na każdej jej twórca odcisnął swoją indywidualną interpretację. Wykonane na zajęciach godło dzieci zabrały do domu, aby udekorować okno podczas zbliżającego się Święta Niepodległości.

data dodania: 2019-03-12

18.09 gościliśmy w naszej grupie przedstawicieli Fundacji Burza Mózgów - pana Łukasza Dębskiego - autora książek dla dzieci i dorosłych oraz twórczynię warsztatów topograficznych panią Annę Kaszubę-Dębską - malarkę, graficzkę, ilustratorkę, autorkę książek i filmów animowanych czyli pomysłodawców i twórców projektu „Biblioteka Przedszkolaka”. Jego celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych poprzez wspólnie czytanie z babcią i dziadkiem.
     Od Fundacji otrzymaliśmy minibibliotekę - piękny biały kuferek z kartami pracy, kreatywnymi materiałami dla dzieci oraz 10 pozycjami współczesnej literatury dla dzieci.
      Nasi goście przeprowadzili z dziećmi warsztaty plastyczno - topograficzne. Pod koniec zajęć zaprosiliśmy do nas babcię Basię, która przeczytała dzieciom jedną z pięknych bajek z kuferka. Zajęcia były bardzo ciekawe i podobały się dzieciom!
    Wokół każdej z książek z kuferka na przestrzeni roku będą odbywać się w naszej grupie spotkania czytankowe z babcią i dziadkiem oraz warsztaty plastyczno-typograficzne prowadzone przez panią Kasię. Podczas kolejnych zajęć dzieci będą realizowały karty pracy, tworząc własną spersonalizowaną książkę.

Serdecznie zapraszamy babcie i dziadków dzieci z grupy „Motylków”
do czytania bajek w ramach spotkań czytankowych.

data dodania: 2019-03-12

data dodania: 2019-03-11

W dniu 25 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Plusowego Misia, czyli urodziny wszystkich misiów. W ten dzień każdy przedszkolak zaprosił swojego ulubieńca do wspólnej zabawy. Mieliśmy więc okazję poznać wszystkie ukochane misiaczki dzieci. Podczas uroczystości dzieci i misie miały okazję wysłuchać pełnego humoru opowiadania o przygodach misia, a następnie rozpoczęła się wspólna zabawa. Miło spędziliśmy czas i pozostanie on na długo w naszej pamięci.

data dodania: 2019-03-11

"Komu bliski czarów świat, kto u Andrzeja szuka rad

ten zostanie zaproszony na zabawę wymarzoną.

Unieś głowę, spójrz do góry - czarodziejski proszek z chmury

spada, tańczy i wiruje - wszystkie dzieci zaczaruje.

Radość jest, a smutek znika, wnet rozbawi nas muzyka!"

data dodania: 2019-03-11

18 października 2018 r. "Tygryski" brały udział w warsztatach florystycznych. Z suszonych, kolorowych liści i mchu dzieci wykonały "Jesienne drzewo" - prezent dla rodziców. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane w pracy. Mimo, że tworzona konpozycja wydawała się bardzo trudna, zadanie udało się wszystkim wykonać samodzielnie, a drzewa wyszły piękne i kolorowe.

data dodania: 2019-03-11

25 października 2018 dzieci z grupy "Tygryski" z oddziałów bez żywienia wybrały się do Lecznicy dla zwierząt. Celem naszej wizyty było poznanie pracy weterynarza oraz uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też czują i czasem chorują. Przedszkolaki oglądnęły dokładnie gabinet weterynaryjny oraz dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Miały możliwość oglądania niektórych narzędzi medycznych, a także aparatury potrzebnej lekarzowi do wykonania operacji (strzykawki, nożyczki, mikroskop, stetoskop itp). Dzieciom najbardziej podobał się stół operacyjny i wielka lampa nad nim. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały pani doktor za miłe przyjęcie, wręczając własnoręcznie wykonane rysunki zwierzątek. Spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i pełni wrażeń wróciły do przedszkola.

data dodania: 2013-03-05

data dodania: 2012-09-11