NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 8.11.2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada. Z tej okazji wszystkie dzieci odświętnie ubrane uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła dyrektora przedszkola Pani Bożena Rutkowska, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gości oraz personel przedszkola. Dzieci z dumą prezentowały przypięte biało - czerwone kotyliony oraz biało czerwone flagi.

Przedszkolaki przedstawiły montaż słowno - muzyczny nawiązujący do obchodów 11 Listopada, prezentując wiersze i pieśni patriotyczne.

Gdy wybiła godzina 11:11 dzieci wraz z Panią Dyrektor, nauczycielkami, personelem przedszkola oraz zaproszonymi gośćmi wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, dołączając się do ogólnopolskiej akcji  "Szkoła do Hymnu".

Dzieci 6-letnie z grupy „Krasnoludki”, przygotowane przez Panią Barbarę Tomaszewską i Jolantę Gaczoł, zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowego, symbolom walki o wolność i niepodległość oraz wyraziły miłość do swojej Ojczyzny.

Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami, a ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i talent artystyczny - doceniony przez Panią dyrektor, która w słowach podziękowania życzyła wszystkim dzieciom sukcesów, uśmiechu i samych radosnych chwil.