Strona głowna  /  GIMNASTYKA DLA SMYKA
GIMNASTYKA DLA SMYKA

Zabawy korekcyjne "Cioci Asi"

Zapraszam  do wspólnych ćwiczeń z dzieckiem

Drodzy Rodzice

Gorąco Was pozdrawiam w tym trudnym czasie. Proszę, przekażcie też pozdrowienia od „cioci” Asi Waszym pociechom i zapytajcie, czy nie zapominają o ćwiczeniach.

Kochani, na pewno zauważyliście (szczególnie ostatnio), że dzieci w wieku przedszkolnym bardzo lubią ruch. Jest to naturalne w tym wieku i bardzo potrzebne do harmonijnego rozwoju, kształtowania prawidłowej postawy oraz wyrabiania dobrych nawyków ruchowych i prozdrowotnych. Poza tym, podczas ćwiczeń uwalniają się endorfiny, które poprawiają nastrój (co, z kolei ważne dla nas, starszych, bombardowanych zewsząd tragicznymi  informacjami). Dlatego bardzo zachęcam do codziennych, wspólnych ćwiczeń!

Przygotowałam dla Was kilka propozycji, zawierających ćwiczenia oraz zabawy korekcyjne i ogólnousprawniające. Podzieliłam je na dwie grupy: dla dzieci młodszych i starszych (biorąc pod uwagę możliwości dzieci, metody), ale oczywiście możecie wykorzystać wszystkie według chęci i upodobań.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń przewietrzcie pomieszczenie, w którym będziecie wykonywać ćwiczenia, jeśli to konieczne, przesuńcie trochę meble, ubierzcie stroje sportowe. Pamiętajcie, że ćwiczymy boso!

Nauczycielka gimnastyki korekcyjnej
                                                                                                                       Joanna Strug-Jachym

Zabawy korekcyjne "Cioci Asi "

"Wycieczka na wiosenną łąkę"