DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Pierwszy tydzień listopada poświęciliśmy tematyce zdrowia oraz prawidłowego odżywiania. Omawiając piramidę zdrowego żywienia rozmawialiśmy o tym, jak ważny jest sport w naszym życiu oraz zwracaliśmy szczególną uwagę na spożywanie dużej ilości owoców i warzyw.

Zwieńczeniem tego tygodnia były obchody Ogólnopolskiego Dnia Zdrowego Śniadania, które świętowaliśmy w naszym przedszkolu 6 listopada. W tym dniu na naszych stołach pojawiły się ogromne talerze wypełnione zdrowymi produktami (warzywami, różnymi rodzajami pieczywa, kiełkami, serami i wędlinami). Każdy przedszkolak mógł sobie skomponować posiłek, a nauczycielki motywowały dzieci, aby na talerzach pojawiło się jak najwięcej barw.

Dzieci były zachwycone takim niecodziennym śniadaniem i z wielką chęcią przygotowywały coraz ciekawsze i bardziej urozmaicone kanapki. Podczas wyjątkowego śniadania było miejsce na kulturalne rozmowy i docenienie wspólnie spędzonych chwil.

"Motylki"    "Słoneczka"    "Skrzaty"     "Biedroneczki"    "Misie"     "Kangurki"

"Pszczółki"     "Krasnoludki"