Każdego roku, 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica narodzin tej ukochanej maskotki wszystkich dzieci. Święto misiów uroczyście obchodziły również dzieci w naszym przedszkolu.
     W każdej sali, zamiast przyniesionych przez dzieci pluszaków, pojawiła się galeria z ich zdjęciami lub narysowanymi portretami. Panie przygotowały tego dnia dla dzieci w swojej grupie wyjątkowe atrakcje. Przedszkolaki oglądały ciekawą prezentację, w której poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia o imieniu Teddy. Dowiedziały się wielu ciekawych informacji o niedźwiedziach żyjących w różnych regionach świata, a zdobytą wiedzę wykorzystały przy rozwiązywaniu quizu na ich temat. Rozwiązywały również zagadki o misiach – bohaterach bajek i filmów animowanych.  Mogły też spróbować przysmaku wszystkich misiów czyli słodkiego miodku.

Wiele radości sprawiły dzieciom pląsy i zabawy taneczne przy misiowych piosenkach oraz zabawa plastyczna, w której wykonały misia z papierowego talerzyka.

Słoneczka     Biedroneczki     Skrzaty     Kangurki     Motylki     Krasnoludki

Pszczółki     Misie