RELACJE Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO NASZEJ
GALERII

JESIENNY KONKURS PLASTYCZNY

W październiku odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny "Jesienny pejzaż kolorami malowany". Wzięło w nim udział liczne grono naszych przedszkolaków, wykonując przepiękne prace. Po wernisażu prac konkursowych, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów przez panią Dyrektor. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

SPOTKANIE Z EMERYTOWANYMI PRACOWNIKAMI PRZEDSZKOLA

Dnia 23 stycznia 2020 r. gościliśmy emerytowanych pracownikóww naszego przedszkola. Spokanie odbyło się w ramach akcji MEN „Razem na święta”, która ma celu budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Nasi byli pracownicy w radosnej atmosferze obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z grupy „Słoneczka”, zwiedzali przedszkole, zauważając jak wiele się zmieniło od czasu, kiedy w nim pracowali. Nie obyło się oczywiście bez słodkiego poczęstunku oraz wspomnień i wielu miłych słów. Dziękujemy wszystkim za przybycie i życzymy wszystkiego najlepszego w rozpoczynającym się 2020 roku!

I PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 9 stycznia 2020 r. odbył się w naszym przedszkolu I Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z przedszkola. Każda grupa przygotowała dwa utwory: taniec i pastorałkę lub kolędę. Na koniec wszystkie dzieci odśpiewały wspólnie kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a pani dyrektor pogratulowała dzieciom pięknego wystęu i wręczyła każdemu książeczkę- malowankę.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25.11 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z wszystkich grup zostały zaproszone na urodziny Misia wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Naszym pierwszym zadaniem było obudzenie zwierzątka śpiewając głośno piosenki. Miś leniwie wyszedł do nas, a widząc tylu wspaniałych gości bardzo się ucieszył. Wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy radośnie bawiąc się z solenizantem. Na zakończenie zaśpiewaliśmy „Sto lat”, wręczyliśmy prezenty i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Po przyjęciu zmęczony miś szybko poszedł do swojej gawry, aby kontynuować swój zimowy sen. Mamy nadzieję spotkać się z nim w przyszłym roku na kolejnych urodzinach. Dzieci dostały w prezencie ciasteczka w kształcie misia i własnoręcznie przyozdobionego misia. Uroczystość była bardzo udana, a dzieci długo opowiadały o tym wydarzeniu.

PRZEDSZKOLNY PRZEWODNIK PO NOWEJ HUCIE

W tym roku Nowa Huta obchodzi jubileusz 70 – lecia. Z tej okazji w naszym przedszkolu została zorganizowana wystawa fotografii pt. „ PRZEDSZKOLNY PRZEWODNIK PO NOWEJ HUCIE”.

W trakcie wycieczek i spacerów dzieci z poszczególnych grup poznawały ciekawe miejsca Nowej Huty, a fotorelacje  z  nich zostały zebrane w naszej galerii, tworząc oryginalny przewodnik po  naszej dzielnicy.

Serdecznie zapraszamy do oglądania naszej wystawy!

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 8.11.2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada. Z tej okazji wszystkie dzieci odświętnie ubrane uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła dyrektora przedszkola Pani Bożena Rutkowska, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gości oraz personel przedszkola. Dzieci z dumą prezentowały przypięte biało - czerwone kotyliony oraz biało czerwone flagi.

Przedszkolaki przedstawiły montaż słowno - muzyczny nawiązujący do obchodów 11 Listopada, prezentując wiersze i pieśni patriotyczne.

Gdy wybiła godzina 11:11 dzieci wraz z Panią Dyrektor, nauczycielkami, personelem przedszkola oraz zaproszonymi gośćmi wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, dołączając się do ogólnopolskiej akcji  "Szkoła do Hymnu".

Dzieci 6-letnie z grupy „Krasnoludki”, przygotowane przez Panią Barbarę Tomaszewską i Jolantę Gaczoł, zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowego, symbolom walki o wolność i niepodległość oraz wyraziły miłość do swojej Ojczyzny.

Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami, a ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i talent artystyczny - doceniony przez Panią dyrektor, która w słowach podziękowania życzyła wszystkim dzieciom sukcesów, uśmiechu i samych radosnych chwil.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

W dniu 14 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Odświętnie ubrane dzieci ze wszystkich grup zebrały się w holu przedszkola aby wierszem i piosenką podziękować wszystkim pracownikom Przedszkola nr 148 za ich pracę.

Dzieci i zabranych gości powitała p. dyrektor Bożena Rutkowska, która wręczyła wszystkim pracownikom przedszkola dyplomy i złożyła serdeczne życzenia, dziękując za trudną i odpowiedzialną pracę, troskę, wielkie serce i oddanie dzieciom.   Nie zabrakło również gorących życzeń i podziękowań od dzieci oraz pięknych wierszy i piosenek o nauczycielach. Wszyscy pracownicy otrzymali również od przedszkolaków lizakowe kwiatki wykonane przez dzieci z grupu Krasnoludków oraz specjalne kupony na dobry humor.

Na zakończenie uroczystości p. dyrektor wręczyła wszystkim pracownikom kwiaty. Uroczystość była bardzo wzruszająca i pozostanie długo w pamięci wszystkich!

KONKURS PLASTYCZNY

31 X odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jesienny spacer po Nowej Hucie”. Wzięło w nim udział 11 dzieci wraz z rodzicami dziadkami i rodzeństwem.

Wszystkie zgłoszone prace były bardzo ciekawe, piękne i kolorowe, dlatego jury postanowiło przyznać wszystkim dzieciom ex aequo 1 miejsce! Dodatkowe wyróżnienia otrzymali: Gabrysia z grupy III „Pszczółki”, Wituś i Jagoda z grupy IV „Słoneczka” i  V „Krasnoludki”, którzy wykonali po 2 prace konkursowe. Wszyscy laureaci otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy wygranej!